do góry  
  »  Ćwiczenie wiary - rozmowa z ks. Henrykiem Bolczykiem

Ks. Henryk Bolczyk wspomina początki pełnienia posługi moderatora krajowego - następcy ks. Wojciecha Danielskiego


Został Moderatorem Krajowym Ruchu Światło-Życie w grudniu 1985 r. 15 lat pełnił tę posługę. Co wydarzyło się wtedy w Kościele, w oazach i Jego życiu? Te i inne pytania stawiamy Księdzu Henrykowi Bolczykowi w letnie przedpołudnie podczas trwania II turnusu Oazy Żywego Kościoła 2001 r.

- Ponad 15 lat temu został Ksiądz Moderatorem Krajowym Ruchu Światło-Życie. W jakich okolicznościach to nastąpiło?

- Zostałem Moderatorem Krajowym Ruchu Światło-Życie w dniu pogrzebu ks. Wojciecha Danielskiego, 30.12.1985 r. Ks. bp Tadeusz Błaszkiewicz, ówczesny Delegat Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, po konsultacji z ks. Prymasem Józefem Glempem, który przewodniczył uroczystościom pogrzebowym, wyraził wolę, że mam podjąć odpowiedzialność za cały Ruch. Byłem przekonany, że nie mogę się zgodzić na tę posługę. Gdy próbowałem przedkładać swoje argumenty, Ksiądz Biskup mi przerwał mówiąc: swoje ksiądz już powiedział, a teraz bardzo proszę przyjąć funkcję moderatora krajowego.

Miałem wtedy przekonanie, że wielkość zadań stojąca przed moderatorem krajowym daleko mnie przerasta, jeśli nie powiedzieć przeraża. Było to więc dla mnie ważne ćwiczenie wiary. [...]

Rozmowa została opublikowana w 51. numerze pisma "Oaza"
Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 18-09-2001 o godz. 0:00
http://www.oaza.pl/dokument.php?id=215

Wszystkie...  ]    
Dodane przez ks. Arkadiusz Rakoczy