do góry  
  »  Ukazał się 55. numer "Eleuterii"

Zapowiedź kolejnego numeru pisma Eleuteria zawierającego tekst ks. Wojciecha Danielskiego "Nowa Kultura"


Już pierwszy rzut oka na okładkę "Eleuterii", przedstawiającą katedrę w Mińsku na Białorusi przypomina o szerokim obdarowaniu Krucjatą, o wezwaniu do tego dzieła rodzącym się w sercach ludzi z różnych krajów. W numerze tym znajdziemy relacje z przeprowadzanych w katedrze mińskiej rekolekcjach KWC i świadectwa ich uczestników.

Pismo KWC przynosi też opis nabożeństwa Krucjaty przeprowadzanego na oazach w roku 2003. Można je z powodzeniem (dokonując odpowiednich adaptacji) wykorzystać jako nabożeństwo KWC w parafii. Zawsze zachęcamy do wykorzystania tekstów zamieszczanych w "Eleuterii" do przygotowania miesięcznych spotkań Krucjaty.

Wchodząc w okres przygotowań do KONGRESU Krucjaty przypominamy w bieżącym numerze IV Pielgrzymkę KWC na Jasną Górę w październiku 1984 roku. Wspaniały programowy tekst "Nowa Kultura" wygłoszony przez ks. Wojciecha Danielskiego (1935-1985) jako krajowego moderatora Ruchu Światło-Życie będącego w owym czasie odpowiedzialnym także za Krucjatę Wyzwolenia Człowieka doskonale naświetla zagadnienia z którymi mamy do czynienia dwadzieścia lat później, już w okresie przemian społecznych i nowego tysiąclecia.

Pismo można otrzymać pisząc na adres redakcji: eleuteria@oaza.pl
ks. Piotr Kulbacki

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 5-01-2004 o godz. 19:35
http://www.oaza.pl/dokument.php?id=736

Wszystkie...  ]    
Dodane przez ks. Arkadiusz Rakoczy