do góry  
  »  Obchody 20 rocznicy śmierci ks. Wojciecha Danielskiego w Warszawie

zaproszenie na obchody 20 rocznicy śmierci ks. WOjciecha Danielskiego 11 12 2005 w Warszawie


W Wigilię Bożego Narodzenia 1985 roku odszedł do Pana na celebrację Wiecznej Liturgii Ksiądz Wojciech Danielski. Gdy założyciel Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszek Blachnicki pozostał na emigracji, pod koniec grudnia 1981 roku objął po nim posługę krajowego duszpasterza służby liturgicznej oraz moderatora Ruchu Światło-Życie.

W tym roku mija 20 lat od śmierci Księdza Wojciecha. Ci, którzy go znali - przyjaciele, oazowicze, świadkowie jego życia i posługi, cierpienia i śmierci mówią o nim: „homo paschalis”. Przez całe swoje życie gorąco szukał zjednoczenia z Chrystusem, a Pan dał mu udział w Misterium swojej Paschy przez cierpienie i śmierć. Ksiądz Wojciech ze swego życia, kapłaństwa, pracy naukowej i duszpasterskiej, wreszcie z ostatniego „Amen” na swoją śmierć, uczynił liturgią - ofiarą i pieśnią uwielbienia ku czci Chrystusa Sługi.

Wdzięczni za dar wielkiego człowieka, kapłana, moderatora i mistagoga w Ruchu Światło-Życie, w 20. rocznicę jego przejścia do domu Ojca, pragniemy uwielbić Boga. Zapraszam oazowiczów, którzy go znali i tych, którzy dzisiaj czerpią z bogactwa jego życia i posługi, a zwłaszcza kapłanów-moderatorów, których kochał szczególnie, do wspólnej modlitwy w niedzielę 11 grudnia.

O godzinie 13.00 zgromadzimy się przy kościele p.w. św. Karola Boromeusza na cmentarzu przy ul. Powązkowskiej, aby wspólnie udać się na modlitwę do grobu Księdza Wojciecha, który znajduje się w kwaterze kapłańskiej. W kościele p.w. św. Józefa na Kole (ul. Deotymy) o godzinie 14.30 odbędzie się Godzina wspomnień. Koncelebrowanej Eucharystii o godzinie 16.00 przewodniczyć będzie Biskup Marian Duś. Ten Dzień Wspólnoty, na który zaprasza nas Ksiądz Wojciech, zakończy modlitwa Liturgią Godzin – Nieszporami, która była tak bliska sercu Księdza Wojciecha.

Moderatorów diecezjalnych i rejonowych oraz pary diecezjalne Domowego Kościoła zachęcam do organizowania wspólnych wyjazdów. Niech te obchody rocznicowe będą pielgrzymowaniem do grobu Księdza Wojciecha. Warto zamówić autokary, aby przybyć do Warszawy w zorganizowanych grupach. Należy też zadbać, aby prócz modlitwy wyrazem naszej pamięci były kwiaty, wieńce i znicze. Zachęcam też do obchodów tej rocznicy w lokalnych wspólnotach Ruchu. Celebracji Eucharystii lub Liturgii Godzin niech towarzyszą wspomnienia świadków życia i posługi Księdza Wojciecha.

Ks. Roman Litwińczuk
Moderator Generalny
Ruchu Światło-Życie

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 24-11-2005 o godz. 9:04
http://www.oaza.pl/dokument.php?id=1020

Wszystkie...  ]    
Dodane przez ks. Arkadiusz Rakoczy